Informacje

Które ciągniki cieszą się w Polsce popularnością?

W polskich gospodarstwach rolnych duże znaczenie mają zarówno ciągniki mniejsze, jak i większe. Związane jest to ze zróżnicowaną branżą rolniczą. Część osób korzysta z wieloletnich Ursusów, które wciąż okazują się być niezawodnymi maszynami. Profesjonalni rolnicy natomiast stawiają na bardziej zaawansowane maszyny rolnicze, które maksymalizują plony. W rankingu zebrano najpopularniejsze ciągniki 2020 roku. Wśród nich znaleźć można nowoczesne modele oraz solidne, starsze urządzenia. 

John Deere 6920

John Deere 6920 jest bestsellerem na międzynarodowych rynkach. Sprawdza się w przypadku nawet najbardziej zaawansowanych prac rolniczych przy których niezbędna jest duża siła i wytrzymałość. Posiada sześć cylindrów, dzięki czemu jest bardzo wydajny w każdym gospodarstwie. Pełni funkcję głównej maszyny wspomaganej przez mniejsze jednostki, w przypadku dużych gospodarstw.

Zetor 7245

Czeski ciągnik produkowany w latach 1984 – 1992 ma duże znaczenie na rynku wtórnym. Stanowi alternatywę dla Ursusa, wykorzystywany przy pracach w średnich gospodarstwach rolnych i przy większych uprawach jako traktor wspomagający. Bardzo często można go spotkać na Polskich drogach, swoją popularność zawdzięcza ponadprzeciętnej wydajności i stosunkowo tanim częściom zamiennym. 

Massey Ferguson 6180

Traktor sprawdzający się w szczególnie trudnych warunkach, odpowiedni do pracy w terenie. Współpracuje z większością naczep, ponadto jest nowocześnie wyposażony. Pracę w nim umila radio. Maksymalna prędkość wynosi 38,6 km/h. Marka Massey Ferguson cieszy się popularnością na wtórnym polskim rynku. Importowany głównie na początku lat 2000, wciąż sprawdza się w gospodarstwach i odznacza ponadprzeciętną wytrzymałością. W nowszych modelach rolnicy cenią wysokiej jakości amortyzację przedniej osi oraz klimatyzowaną kabinę. 

Ursus C-360

Traktor Ursus C360 produkowany był w latach 1976–1994 w Polsce, jednak wciąż znajduje zastosowanie w rolnictwie. Modyfikacja modelu C-355 jest jednym z najczęściej sprzedawanych na polskim rynku wtórnym. Korzystają z niego zarówno rolnicy uprawiający rolę na własne potrzeby, jak i profesjonalne gospodarstwa, gdzie funkcjonuje jako wsparcie głównej maszyny. Dzięki bardzo niskiej cenie części zamiennych, można go tanio serwisować, a większość napraw można wykonać samodzielnie w zaciszu domowego warsztatu. 

Ursus C-330 

Lekki ciągnik rolniczy, którego produkcja przypadła na lata 1967–1987. Znajduje zastosowanie w transporcie gospodarczym. Współpracuje z maszynami przyczepianymi. To ciągnik czterokołowy o konstrukcji bezramowej, który posiada napęd na tylną oś. Na specjalne żądanie można go spersonalizować dołączając dodatkowe elementy mechaniczne. 

W polskich gospodarstwach rolnych można odnaleźć zarówno nowoczesne maszyny, jak i solidne starsze modele. Wykorzystuje się je do szeroko pojętych prac gospodarczych oraz do transportu ładunków. Rynek wtórny pod względem wolumenu sprzedaży dorównuje niejednym targom rolniczym. 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Close