W polskich gospodarstwach rolnych duże znaczenie mają zarówno ciągniki mniejsze, jak i większe. Związane jest to ze zróżnicowaną branżą rolniczą. Część osób korzysta z wieloletnich Ursusów, które wciąż okazują się być niezawodnymi maszynami. Profesjonalni rolnicy natomiast stawiają na bardziej zaawansowane maszyny rolnicze, które maksymalizują plony. W rankingu zebrano najpopularniejsze ciągniki 2020 roku. Wśród nich znaleźć można nowoczesne modele oraz solidne, starsze urządzenia.
Spis treści
John Deere 6920
John Deere 6920 jest bestsellerem na międzynarodowych rynkach. Sprawdza się w przypadku nawet najbardziej zaawansowanych prac rolniczych przy których niezbędna jest duża siła i wytrzymałość. Posiada sześć cylindrów, dzięki czemu jest bardzo wydajny w każdym gospodarstwie. Pełni funkcję głównej maszyny wspomaganej przez mniejsze jednostki, w przypadku dużych gospodarstw.
Zetor 7245
Czeski ciągnik produkowany w latach 1984 – 1992 ma duże znaczenie na rynku wtórnym. Stanowi alternatywę dla Ursusa, wykorzystywany przy pracach w średnich gospodarstwach rolnych i przy większych uprawach jako traktor wspomagający. Bardzo często można go spotkać na Polskich drogach, swoją popularność zawdzięcza ponadprzeciętnej wydajności i stosunkowo tanim częściom zamiennym.
Massey Ferguson 6180
Traktor sprawdzający się w szczególnie trudnych warunkach, odpowiedni do pracy w terenie. Współpracuje z większością naczep, ponadto jest nowocześnie wyposażony. Pracę w nim umila radio. Maksymalna prędkość wynosi 38,6 km/h. Marka Massey Ferguson cieszy się popularnością na wtórnym polskim rynku. Importowany głównie na początku lat 2000, wciąż sprawdza się w gospodarstwach i odznacza ponadprzeciętną wytrzymałością. W nowszych modelach rolnicy cenią wysokiej jakości amortyzację przedniej osi oraz klimatyzowaną kabinę.
Ursus C-360
Traktor Ursus C360 produkowany był w latach 1976–1994 w Polsce, jednak wciąż znajduje zastosowanie w rolnictwie. Modyfikacja modelu C-355 jest jednym z najczęściej sprzedawanych na polskim rynku wtórnym. Korzystają z niego zarówno rolnicy uprawiający rolę na własne potrzeby, jak i profesjonalne gospodarstwa, gdzie funkcjonuje jako wsparcie głównej maszyny. Dzięki bardzo niskiej cenie części zamiennych, można go tanio serwisować, a większość napraw można wykonać samodzielnie w zaciszu domowego warsztatu.
Ursus C-330
Lekki ciągnik rolniczy, którego produkcja przypadła na lata 1967–1987. Znajduje zastosowanie w transporcie gospodarczym. Współpracuje z maszynami przyczepianymi. To ciągnik czterokołowy o konstrukcji bezramowej, który posiada napęd na tylną oś. Na specjalne żądanie można go spersonalizować dołączając dodatkowe elementy mechaniczne.
W polskich gospodarstwach rolnych można odnaleźć zarówno nowoczesne maszyny, jak i solidne starsze modele. Wykorzystuje się je do szeroko pojętych prac gospodarczych oraz do transportu ładunków. Rynek wtórny pod względem wolumenu sprzedaży dorównuje niejednym targom rolniczym.