Maszyny rolnicze

Kopaczka czy kombajn do ziemniaków?

Jeszcze kilkanaście lat temu na polach królowały tradycyjne kopaczki elewatorowe, które były tanie i przyzwyczaiły do wykopków wymagających sporo zaangażowania i pracy. Obecnie na rynek wchodzą coraz nowocześniejsze maszyny rolnicze, takie jak wydajne kombajny do ziemniaków. Jakimi zaletami się wyróżniają?

Kombajn do ziemniaków – wygodnie, szybko i bez uszkodzeń

Co prawda kopaczka zdecydowanie bardziej przyśpiesza wykopki w porównaniu z wykopywaniem ręcznym. Delikatnie oczyszcza ziemniaki z większych grud piachu czy oddziela od kamieni, jednakże ostatecznie trzeba zbierać je na kolanach i przebierać ziemniaki małe oraz duże, a także odrzucać te uszkodzone. Nowoczesne kopaczki dają więcej możliwości, ponieważ nie wymagają pracy na kolanach. Najwyższy komfort pracy przy wysokiej wydajności oferują zaś maszyny, takie jak kombajn do ziemniaków.

Przede wszystkim oddzielają nie tylko ziemniaki od zanieczyszczeń, ale także ładują je na stół do przebierania, co znacznie ułatwia zadanie pracownikom. Kombajn porusza się po zagonie, z którego zostały już wykopane ziemniaki i dlatego zdecydowanie mniej się ich gniecie i uszkadza, także podczas wyorywania. Co prawda zakup takiego nowoczesnego kombajnu jest sporo większą inwestycją, niż zakup kopaczki, ale zdecydowanie opłaca się, szczególnie kiedy mowa o kopaniu na przemysłową skalę. To zdecydowanie większa wydajność, a więc także i zysk i mniejszy udział człowieka przy całym procesie kopania. W razie awarii nie ma konieczności kupowania oryginalnych części, ponieważ można skorzystać z oferty internetowego sklepu rolniczego z doskonałymi zamiennikami.

ziemniaki

Gdzie kupić dobre części zamienne do kombajnu ziemniaczanego?

Oryginalne części do kombajnów nie różnią się niczym innym niż tylko ceną od najlepszych zamienników. Dobry, internetowy sklep rolniczy posiada w swojej ofercie wszystkie części, które mogą się przydać w czasie awarii każdej maszyny niezbędnej na polu. Dzięki temu, że części do ciągników i innych maszyn swoją jakością dorównują oryginałom, nie trzeba przepłacać zwłaszcza, w okresie i tak pełnym inwestycji jak lato i wczesna jesień. W razie popsucia jakiegokolwiek komponentu, części do traktorów, kombajnów i innych sprzętów można dostać od ręki. Konsultant w sklepie podpowie jakie elementy będą najlepszym wyborem, zaś wszystkie elementy zostaną przesłane na adres domowy osoby zamawiającej. Takie zakupy można zrobić bezstresowo nawet w nocy, kiedy to dopiero rolnik ma wolniejszą chwilę od pilnych prac na polu. Nie ma także obawy o jakość zakupionych detali, ponieważ kupując w internetowym sklepie rolniczym, można mieć pewność gwarancji dobrego wyboru.Napięty budżet rolnika nie ucierpi na kupnie rolniczychczęści zamiennych, zaś będzie on na pewno zaskoczony ich doskonałą jakością i dopasowaniem do swoich maszyn.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Close