Maszyny rolnicze

Przegląd ciągników funkcjonujących na polskim rynku cz.2

Oprócz bardzo znanych marek ciągników rolniczych, do jakich należą Ursus, Zetor czy John Deere w polskich gospodarstwach funkcjonują także inne marki, którym również warto poświęcić chwilę uwagi.

Lamborghini – włoskie piękno i zawrotna szybkość

Być może nie każdy wie, że włoska marka słynąca z produkcji samochodów produkuje również ciągniki rolnicze. Przed wzrostem popularności firmy przedsiębiorstwo produkowało tylko i wyłącznie traktory. Pomysł, by produkować samochody pojawił się nieco później i odniósł komercyjny sukces. Chociaż na drogach łatwiej o samochód niż ciągnik rolniczy marki Lamborghini to mimo wszystko ciągniki rolnicze są nadal produkowane przez przedsiębiorstwo. Maszyny łączy w sobie nowoczesna technologia i atrakcyjność wykonania, która polega nie tylko na estetycznie stworzonym projekcie, ale też innowacyjnym połączeniu elementów. Zastosowanie we wszystkich ciągnikach rolniczych marki innowacyjnej technologii pozwala na zastosowanie go w różnorodnych warunkach atmosferycznych, na różnym typie gruntów. Włoskie ciągniki mają wielu fanów wśród polskich rolników, dlatego rynek oferuje zarówno ich nowe, jak używane modele oraz dostępność wymiennych części rolniczych do nich.

Renault – marka nie tylko samochodowa

Osoby z branży rolniczej doskonale wiedzą, że Renault to nie tylko samochody, ale także marka produkująca ciągniki rolnicze. W roku 1898, gdy firma powstała w żadnym stopniu nie przypominała ona  przedsiębiorstwa, którym jest w chwili obecnej. Jej siedzibą była stara szopa położona na posesji właścicieli, jednak już po roku liczba pracowników liczyła już ponad 100 osób! Jednym z największych sukcesów firmy jest produkcja części rolniczych oraz samochodowych, które dziś zakupić można w większości internetowych sklepów rolniczych. Po II wojnie światowej popyt na maszyny rolnicze ciągle rósł, więc marka poszerzyła swoją działalność poza terytorium rodzimej Francji. Ciągniki rolnicze marki Renault charakteryzują się dobrą mocą silnika, trwałością i wygodą płynącą z ich użytkowania.

Kubota – z Japonii do Europy

Z języka japońskiego nazwa to oznacza uprawiane pole ryżowe. Sama nazwa wzięła się od nazwiska Japończyka, który najpierw założył rozlewnię stali, a później przekształcił ją w prężnie działającą firmę produkującą ciągniki rolnicze oraz inne maszyny, służące w gospodarstwach rolnych. Firma rozpoczęła swoją działalność w 1890 roku, produkując instalacje nawadniające oraz stalowe rury. Właściwa przygoda z przemysłem rolniczym rozpoczęła się w 1953 roku, kiedy z taśm produkcyjnych zeszła pierwsza maszyna rolnicza. Firma wprowadzała kolejne ciągniki rolnicze, jednocześnie udoskonalając wcześniejsze modele. Dzięki ekspansji na inne rynki, ciągniki rolnicze Kubota zaczęły się pojawiać w zagranicznych sklepach rolniczych, między innymi w Stanach Zjednoczonych. Współpraca z firmami zza oceanu poskutkowała powstaniem innowacyjnego rozwiązania – ciągników rolniczych o napędzie 4×4. Zaawansowanie technologiczne (znacznie wyższe niż produkowane w owych czasach na polskim rynku modeli Ursus C-330 oraz Ursus C-360) spowodowało, że produkcja ciągników rolniczych Kubota nie spada poniżej 240 tysięcy sztuk rocznie! W Polsce usługi, jakie świadczy Kubota znane są od 2004 roku i obejmują nie tylko sprzedaż ciągników rolniczych, ale i maszyn budowlanych, silników do zabudowy oraz rur oraz instalacji klimatyzacyjnych.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Close