Maszyny rolnicze

Przegląd ciągników funkcjonujących na polskim rynku cz.1

Warto przyjrzeć się, jakie ciągniki w Polsce funkcjonują jako fachowa pomoc w gospodarstwie.

Ursus faworytem pod kątem użyteczności i rozpoznawalności

Ursus jest polską firmą, której tradycje sięgają aż do XIX wieku. Często, mówiąc o ciągnikach rolniczych używamy właśnie zamiennie nazwy Ursus. Niektóre z modeli marki osiągnęły status ponadczasowych – szczególnie Ursus C-330 oraz Ursus C-360. Mimo, że ich produkcja została zakończona bardzo dawno, to wciąż służą one na polskich wsiach, pomagając przy pracach w małych gospodarstwach rolnych. Każdy z ciągników marki Ursus cechuje się wysoką jakością i niebanalnym wzornictwem, dzięki czemu polska produkcja śmiało może konkurować z ciągnikami produkowanymi za granicą. W tym miejscu należy zaznaczyć, że marka Ursus prócz ciągników i części rolniczych tworzy także maszyny – między innymi pojazdy dla wojska i pozostałe maszyny rolnicze. Ciekawostką jest fakt, że w roku 2006 z taśmy zjechał 1,5 milionowy ciągnik, co było uhonorowane otwarciem Muzeum Historii Ursusa.

Ścieżka, Traktor Utwór, Rolnictwo

Zetor, czyli mocna reprezentacja czeskiego przemysłu na polskim rynku

Zetor jest znanym producentem cenionych w branży ciągników rolniczych. Firma wywodzi się z Czech, a jej początki sięgają roku 1946, kiedy to powstał prototyp pierwszego ciągnika marki – Zetor 25. Nazwa firmy pochodzi od połączenia pierwszej litery fabryki produkującej nowy prototyp z końcówką słowa „traktor”. Co ciekawe, firma Zetor posiadała fabryki ciągników rolniczych na terytorium, które zostało zniszczone podczas Wojny Perskiej. Produkcja pojazdów musiała przenieść się do innego kraju i tak też się stało – ciągniki rolnicze rozpoczęto produkować w Norwegii. W 1995 roku w Polsce powstał rodzimy oddział firmy Zetor, który był głównie importerem ciągników oraz innych maszyn rolniczych. Obecnie marka jest częścią słowackiej firmy HTC. Ciągniki rolnicze marki Zetor wyróżnia na rynku maszyn rolniczych przede wszystkim pionierstwo w zakresie wprowadzania nowinek technologicznych – jednego z pierwszych systemów hydraulicznych oraz zintegrowanej kabiny zawieszonej w silentblockach. Co ciekawe, firma zdecydowała się tworzyć swoje maszyny na terenie wielu krajów, m.in. Indii, Birmy, Argentyny.

Traktor, Maszyna Rolnicza, Praca Na Polu

John Deere mocnym liderem zza oceanu

Firma powstała w Stanach Zjednoczonych w 1837 roku, a jej założycielem był kowal John Deere. Jej fenomen polega nie tylko na tworzeniu doskonałych pod kątem technologicznym ciągników rolniczych ale też sposobie, w jaki firma potrafiła wyjść z kilku kryzysów – ekonomicznego, który poważnie dotknął amerykański rynek po wewnętrzny. Warto wiedzieć, że w 1864 roku marka uzyskała patent na maszynę służącą do odlewu części rolniczych. Obecnie John Deere jest jednym z najważniejszych przedsiębiorstw, jeśli mowa o produkcji wysokiej klasy nowoczesnych, innowacyjnych maszyn rolniczych. Najważniejsze cechy ciągników rolniczych John Deree to wysoka jakość produkowanych maszyn, oparcie o najświeższe technologie oraz uczciwość wobec potencjalnego kupującego. Mówiąc o sukcesie marki, jej właściciele podkreślają wielokrotnie, że nie osiągnęliby go bez oddanych pracowników oraz poczucia misji, którą jest ułatwianie życia podczas pracy w gospodarstwie.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Close