Uprawy

Przed orką zadbaj o pług i lemiesze

Praca na polu, zajmowanie się na co dzień rolnictwem to nie lada wyzwanie, wymagające wykorzystania odpowiednich sprzętów i maszyn rolniczych, które zdecydowanie ułatwiają pracę, sprawiają, że ta staje się bardziej wydajna, szybsza i ekonomiczniejsza. Jednym z zajęć wykonywanych w gospodarstwie jest orka.

Orka jest procesem, podczas którego za pomocą pługa dochodzi do orania ziemi. Kruszenie i spulchnianie gleby jest bardzo istotne w rolnictwie, ponieważ to dzięki temu ziarna, które później trafiają do tego rodzaju ziemi mogą wzrastać. Oranie ziemi na polu może występować na różnych poziomach i płaszczyznach. Tutaj można wyróżnić orkę płytką, średnią i głęboką. Płytka orka to proces wykonywany mniej więcej pięć do dziesięciu centymetrów w głąb ziemi. Średnia orka, tak zwana siewna to głębokość dziesięciu do dwudziestu centymetrów i najgłębsza, czyli orka przedzimowa to głębokość od dwudziestu do trzydziestu centymetrów.

Do czego wykorzystywane w rolnictwie są lemiesze – jak się z nich korzysta i gdzie warto zakupić tego rodzaju części?

Oranie pola uprawnego dzisiaj wykonywane jest za pomocą pługa. Pług z kolei jest maszyną rolniczą, która podczepiana jest do ciągnika. Ciągnik prowadzi pług przez pole, a ten za pomocą lemieszy orze powierzchnię ziemi. Lemiesz do pługa jest jedną z najszybciej zużywających się części, dlatego wiedząc, że w ciągu roku trzeba kilkukrotnie przeorać pole, warto zaopatrzyć się w zdecydowanie większą ilość, pozwalającą swobodnie wymieniać te elementy. Dzięki temu praca będzie mogła przebiegać szybko i sprawnie. W lemiesze można zaopatrzyć się w internetowych sklepach rolniczych. Szeroki wybór pozwala wybrać dokładnie taki, jakiego potrzebujemy. Na rynku znajdziemy między innymi lemiesz trapezowy, lemiesz dziobowy, lemiesz z dłutem czy lemiesz ze ścianką polową. W zależności od potrzeb na tego rodzaju sprzęt warto się zdecydować. Internetowe sklepy rolnicze oferują wiele różnych części do maszyn rolniczych. Ich atutem jest fakt, że są tańszymi zamiennikami oryginalnych części. Jakością nie odbiegają od swoich oryginalnych pierwowzorów, natomiast ich cena jest zdecydowanie bardziej atrakcyjna dla konsumenta.

Wysokiej jakości sprzęt rolniczy do uprawy roślin rolnych

Praca w gospodarstwie rolnym wymaga przede wszystkim wysokiej jakości sprzętu, który ułatwi pracę i sprawi, że będzie ona zdecydowanie bardziej opłacalna. Szczególnie biorąc pod uwagę dzisiejsze realia rolnicze. Małych gospodarstw, które są samowystarczalne jest coraz mniej. Raczej na całym świecie, gdzie liczy się przemysł rolny budowane są gospodarstwa wielkopowierzchniowe, dzięki którym można wyspecjalizować się w hodowli konkretnych zwierząt lub uprawie konkretnych roślin. Dzięki temu można skupić się na wybranej odmianie i posiadać silną pozycję na rynku zbytu. Dlatego też, by móc maksymalizować zyski, maszyny w rolnictwie XXI wieku są niezbędne.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Close