Porady

Co wziąć pod uwagę w trakcie zakupu części do ciągnika?

Każdy sprzęt rolniczy, a w szczególności traktory i kombajny ulegają awariom, które wymagają natychmiastowej naprawy. Przed sezonem letnim i wiosennym należy zwracać uwagę na stan techniczny sprzętu, aby bezawaryjnie działał w trakcie prac polowych. Co wziąć pod uwagę w trakcie zakupu części i jakie wybrać? Czy zamienniki to dobry pomysł?

Czy sklep internetowy pozwala zaoszczędzić?

Niezależnie czy w swoim gospodarstwie posiadamy maszyny nowe, czy używane, w części do ciągników inwestować trzeba przez cały rok. Niektóre elementy ciężko zakupić w sklepach stacjonarnych lub nie są dostępne od ręki. Decydując się na zakup części w sklepie internetowym mamy możliwość porównania produktów i wybrania najlepszej dla siebie opcji zakupu oraz formy dostawy. Dzięki uporządkowaniu akcesoriów i podzespołów w kategoriach, nie tracimy czasu na ich wyszukiwanie, a zastosowanie filtrów pozwala na znalezienie, tego, czego konkretnie szukamy. Cena części jest zazwyczaj niższa, niż w sklepie w mieście, gdyż koszty prowadzenia sklepu online są niższe. Zakup za pośrednictwem internetu to przede wszystkim wygoda i atrakcyjna cena oraz możliwość zwrotu towaru.

Jakie części do ciągników kupić?

Stojąc przed koniecznością zakupu części rolniczych i wybierając konkretny model lub podzespół, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Dokładnie porównać parametry oraz dowiedzieć się, od jakiego producenta pochodzą, gdyż muszą być koniecznie dopasowane do modelu naszej maszyny. Dodatkowo należy mieć pewność, że są wystarczająco trwałe oraz charakteryzują się najwyższą jakością wykonania. Jeśli nie mamy rozeznania, jakie części wybrać zawsze możemy skorzystać z porady sklepu internetowego i wysłać zapytanie dotyczące konkretnego modelu. Osoby prowadzące sklepy online mają wysokie doświadczenie i chętnie udzielą wsparcia.

Jakie części się najczęściej zużywają?

Niestety takie maszyny jak ciągniki czy kombajn do ziemniaków to urządzenia złożone i pracujące w trudnych warunkach. Awarie nie są więc czymś niespotykanym i trudno je całkowicie wyeliminować. Najczęściej zepsuciu ulegają takie elementy jak łożyska, przekładnie czy pasy napędowe. W maszynach takich jak ciągnik rolniczy, szczególnie po zimie, ulegają awarii akumulatory, paski rozrządu, a także skrzynie biegów.

ciągniki rolnicze


Aby zmniejszyć koszty naprawy, zamiast zakupu części oryginalnych, które są stosunkowo drogie, możemy wybrać tańsze zamienniki, które nie odbiegają jakością od oryginałów. Części zamienne do maszyn rolniczych dobrej jakości potrafią służyć nawet przez kilka lat. Bez względu na markę sprzętu rolniczego, który posiadamy, można znaleźć wiele akcesoriów, podzespołów i drobnych elementów w niższej cenie. Zamienniki gwarantują długą żywotność oraz niezawodność, wykonane są z wysokogatunkowych materiałów, odpornych na eksploatację oraz posiadają gwarancję. Dobrej jakości części, to nie tanie podróbki. Wszystkie produkty są wykonane z dobrej jakości komponentów, posiadają certyfikaty, gwarantując sprawną i niezawodną pracę urządzeń, nawet w wyjątkowo trudnych warunkach.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Close