Porady

Wykorzystujesz‌ ‌Ursusa‌ ‌w‌ ‌gospodarstwie?‌ ‌Zadbaj‌ ‌o‌ ‌dobre‌ ‌części‌

Ciągniki rolnicze Ursus znane są od wielu lat. W okresie PRL były to najpopularniejsze ciągniki rolnicze w naszym kraju. Obecnie powoli są wypierane przez ciągniki dużo nowocześniejsze, mocniejsze i szybsze, jednak i obecnie posiadanie starszego lub nowszego Ursusa w gospodarstwie, ma sens. W niewielkim gospodarstwie wciąż może służyć za podstawowy ciągnik. W nieco większych sprawdzi się jako ciągnik dodatkowy, przeznaczony do mniejszych prac. Warto zainteresować się ciągnikami Ursus.

Nieskomplikowana konstrukcja to duży plus

Czas, w którym powstawały najpopularniejsze ciągniki marki Ursus, to przede wszystkim lata PRL. Okres, gdzie serwisów i mechaników zajmujących się ciągnikami było bardzo niewielu. Uwzględniono to już na etapie projektowania ciągników Ursus. Każdy z nich to tak naprawdę nieskomplikowana konstrukcja. Pojazd, który bez problemu można naprawić w gospodarstwie. Wiele awarii można też usunąć na polu, przerywając sobie pracę na krótki czas. Do napraw nie potrzeba wielkich umiejętności czy też skomplikowanych narzędzi. W przypadku nowoczesnych ciągników jest inaczej. Awarie zawsze są problemem, naprawy są bardziej skomplikowane, wymagają wizyt w serwisie i niemałych wydatków. Z tego między innymi powodu ciągniki Ursus wciąż są bardzo popularne, czego dowodem są na przykład ceny tych ciągników. Nawet Ursusy, które już mają kilkadziesiąt lat i najlepsze lata dawno za sobą, trudno nabyć w cenie niższej niż kilka, a w przypadku większych modeli, nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

Ursus. Warto o niego dbać

Traktory Ursusy znane są z niskiej awaryjności, jednak tak jak w przypadku każdego sprzętu rolniczego, konieczne są regularne przeglądy i naprawy. Nawet remont kapitalny z powodzeniem można wykonać we własnym zakresie. Każdy, kto posiada choć odrobinę umiejętności w naprawie silników, skrzyń biegów czy innych elementów poradzi sobie z tym bez większego problemu. Aby jednak naprawa przyniosła efekt, konieczne jest zastosowanie odpowiednich części zamiennych

Ciągnik sprzed lat a części wciąż dostępne

Ciągniki Ursusy to w większości ciągniki z poprzedniej epoki. Produkcję tych najpopularniejszych zakończono wiele lat temu. Nie oznacza to jednak, że występują większe problemy z dostępem do części zamiennych do tych ciągników. Dla wielu osób zaskakującą może być bardzo szeroka oferta części zamiennych określanych jako zamienniki. Jakościowo nie ustępują one oryginalnym częściom zamiennym, są często o wiele tańsze. Co ważne, nie trzeba szukać ich w serwisach czy sklepach z częściami zamiennymi do ciągników, bowiem bez problemu można kupić je online, przez Internet. Warto korzystać z takiego rozwiązania, zakup części w ten sposób to duża wygoda. Można kupować o każdej porze dnia i nocy, potem zaś spokojnie oczekiwać na kuriera, który przywiezie część pod wskazany adres. 

Podsumowanie 

Ciągnik Ursus, wciąż może być ważną częścią gospodarstwa rolnego. Zadbany, regularnie naprawiany, nawet jeśli ma już wiele lat, bez problemu posłuży przez kolejne. Dostęp do części do Ursusów jest bezproblemowy, ceny części – w porównaniu z cenami części do nowych ciągników – bardzo atrakcyjne. Warto więc zainteresować się Ursusami. To ciągniki, które można tylko polecić.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Close